پروژه ۱۵۰ واحدی شهر نیک‌پی کلنگ‌زنی شد

پروژه 150واحدی شهر نیک پی در راستای محرومیت‌زدایی کلنگ‌زنی شد و قرار است بنیاد مسکن احداث این پروژه را انجام دهد.

آیت‌الله علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در این برنامه ضمن تقدیر و قدردانی از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: حضور پرشور مردم سیلی و مشت دیگری بر دهان استکبار بود و به لطف خدا آزادی قدس نزدیک است.

وی در ادامه بنیاد مسکن را یکی از یادگاری‌های حضرت امام (ره) دانست و تأکید کرد: بنیاد مسکن همواره در راستای محرومیت‌زدایی شهرها و روستاها قدم و گام برداشته است و این نشان از دید بلند امام راحل دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه امیدواریم به زودی 150 واحد مسکن را در همین مکان افتتاح کنیم، گفت: همه باید برای رشد و توسعه کشور تلاش کنند و کم‌کاری و بهانه‌گیری معنایی ندارد.

محسن افشارچی استاندار محترم روز یکشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه پروژه 150 واحدی مسکونی در شهر نیک پی، با قدردانی از فعالیت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، افزود: در زمان حاضر با همکاری استانداری، امور روستایی استانداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اتفاقات قابل توجه و چشمگیری در این بخش رخ داده است.

 

.

وی با بیان اینکه آیین امروز محرومیت زدایی نیست، بلکه طرح توسعه است، اضافه کرد: استان به منطقه و شهر نیک پی نگاه مثبتی دارد و طبق برنامه ریزی ها اتفاقاتی خوبی را در آینده شاهد خواهیم بود.

دکتر محسن افشارچی استاندار زنجان در این مراسم با اشاره به لزوم تکمیل زیرساخت‌های شهر نیک‌پی گفت: از فرماندار زنجان هم به خاطر توجه به پیشرفت و تکمیل زیرساخت‌های نیک‌پی تشکر می‌کنم. سال گذشته از محل اعتبارات دولتی 100 میلیارد ریال به توسعه شهر نیک‌پی تخصیص دادیم.

وی افزود: تخصیص لودر، کمک به تجهیزات شهرداری و تخصیص قیر رایگان هم جزو کمک‌های استانداری به شهر نیک‌پی بوده که امیدواریم طی سال‌های آتی شاهد توسعه نیک‌پی باشیم.

 

این مسئول ادامه داد: در اطرف این شهر کارخانه تولید شیشه در حال احداث است که به طور قطع برای  نیک پی و اشتغالزایی در آن نتیجه مثبتی به همراه دارد.

افشارچی افزود: به منطقه غرب زنجان نگاه ویژه‌ای داریم، به طوری که شهر نیک پی در مرکزیت خاص آن قرار خواهد گرفت و امیدواریم به زودی اتفاقات خوبی برای آن رقم بخورد.

ایشان اظهار داشت: تلاش می کنیم در حوزه هایی که به لحاظ صدور مجوز و منابع مالی هزینه های کمتری دارد اقدامات لازم انجام گیرد و برای تکمیل زیرساخت های پروژه های مسکونی نیک پی هم پیگیری های لازم انجام شود.

دکتر افشارچی اضافه کرد: باید با بهره وری در حوزه آب، فرهنگ احداث گلخانه در این شهر راه اندازی شود که این موضوع از سوی دستگاه های متولی امر به دقت مورد توجه قرار خواهد گرفت.

استاندار زنجان با بیان اینکه در شهر نیک پی همدلی بین شورای شهر و شهرداری وجود دارد، گفت: این همدلی برکت دارد که از اهمیت زیادی برخوردار است.

این مسوول ادامه داد: در شهرهایی که شورای شهر انتخاب می شوند اما بین آنها اختلاف وجود دارد، گشایش رخ نمی دهد، در مقابل در شهرهایی که همدلی و پیشرفت باشد اتفاقات مثبتی به وقوع می پیوندد.

رضا خواجه‌ای مدیرکل محترم بنیاد مسکن استان زنجان هم در این برنامه احداث 150 واحد مسکونی را کمک به توسعه و محرومیت‌زدایی شهر نیک پی دانست و تأکید کرد: 150 واحد با همت مسئولان استانی و شهرستانی ظرف مدت دو سال آینده افتتاح خواهد شد.

 

 

 

یادداشت سردبیر

@Aseman_Mag

ما را دنبال کنید